Domžale, 03. 07. 2015 08.17 |

Nogometaši Domžal niso izkoristili prednosti domačega igrišča v 1. krogu kvalifikacij za Ligo Evropo. Z 0:1 so izgubili proti srbskemu predstavniku Čukarički, razlogov za bledo igro v prvem polčasu pa je po besedah trenerja Domžalčanov, Luke Elsnerja, kar nekaj.

Slab prvi polčas je Domžalčane stal bolj ugodnega rezultata pred povratno tekmo prvega kroga kvalifikacij za uvrstitev v Ligo Evropa. Trener Domžal Luka Elsner razlog za bledo predstavo v prvih 45 minutah vidi tudi v psihološki pripravi nekaterih igralcev, ki enostavno niso bili kos pritiskom, ki jih prinaša tekma na tej ravni tekmovanja.

Domžale - Čukarički - 6
Domžale - Čukarički - 6 FOTO: Aljoša Kravanja

Pozitivna stvar za moštvo, ki je lansko slovensko državno prvenstvo končalo na tretjem mestu, je soliden drugi del tekme. Poleg tega, da je vratar Nejc Vidmar ubranil enajstmetrovko, s katero bi si Čukarički že zagotovil napredovanje, so si Domžalčani priigrali kar nekaj priložnosti za strel, ki pa so na žalost domačih navijačev končali za golom. Predvsem drugi polčas daje rumeno-modrim upanje, da lahko na povratni tekmi izid obrnejo v svojo korist.

Več o tekmi in željah pred povratno tekmo v videu.