Sydney, 20. 01. 2015 12.52 |

Na azijskem nogometnem prvenstvu v Avstraliji so znani vsi četrtfinalisti. Kot zadnja sta si mesto med osmerico zagotovila branilka naslova Japonska in prvak iz leta 2007 Irak.

Palestinska nogometna reprezentanca FOTO: Reuters

Japonska si je prvo mesto v skupini D zagotovila z zmago z 2:0 proti Jordaniji. Japonci so bili večino tekme boljši tekmec, zadetka pa sta prispevala Keisuke Honda v 24. in Šindži Kagava v 82. minuti. Na drugi tekmi skupine je Irak premagal Palestino prav tako z 2:0. Younus Mahmood, ki je v 60. minuti zastreljal enajstmetrovko, je za 1:0 zadel v 48. minuti, končni izid pa je v 88. minuti postavil Ahmed Yasin. Slovenec Jaka Ihbeisheh je na tekmi igral od 67. minute naprej.

Japonci se bodo v četrtfinalu pomerili z Združenimi arabskimi emirati, Irak se bo srečal z Iranom (obe tekmi bosta v petek), Kitajska bo igrala proti Avstraliji, Južna Koreja pa proti Uzbekistanu. Ti dve tekmi bosta v četrtek.