Sydney, 15. 11. 2017 14.38 |

Nogometna reprezentanca Avstralije je predzadnja udeleženka svetovnega prvenstva 2018 v Rusiji. Avstralci so v povratni tekmi dodatnih kvalifikacij v Sydneyju s 3:1 premagali Honduras in se istim skupnim izidom uvrstili na prvenstvo, saj se je prva tekma končala brez golov.

• Vrhunci tekme Avstralija - Honduras
    02:58
    Vrhunci tekme Avstralija - Honduras
  • Avstralski navijači skupaj z nogometaši proslavili vozovnico za mundial
    01:26
    Avstralski navijači skupaj z nogometaši proslavili vozovnico za mundial

Junak tekme je bil avstralski kapetan Mile Jedinak, zvezni igralec angleške Aston Ville, ki je dosegel vse tri gole. Prav vsi štirje zadetki so padli v drugem polčasu. Avstralci so povedli v 54. minuti, Jedinak, sicer Avstralec hrvaškega rodu, pa je v 72. in 85. minuti izkoristil še dve najstrožji kazni. V izdihljajih tekme je Honduras izid znižal z golom Albertha Elisa.

Avstralija se je na prvenstvo uvrstila petič in četrtič v nizu. Pred njo so si nastop v Rusiji zagotovili Brazilija, Urugvaj, Argentina, Kolumbija, Iran, Japonska, Južna Koreja, Saudska Arabija, Mehika, Panama, Kostarika, Nemčija, Anglija, Belgija, Španija, Poljska, Islandija, Srbija, Francija, Portugalska, Maroko, Tunizija, Senegal, Nigerija, Egipt, Švica, Hrvaška, Švedska in Danska.

Zadnji udeleženec bo znan v noči s srede na četrtek, v zadnjem kvalifikacijskem dvoboju bo Peru gostil Novo Zelandijo. v prvi tekmi ni bilo golov.