Melbourne, 18. 01. 2015 13.03 |

Kitajska je v tretjem krogu azijskega prvenstva v Avstraliji premagala Severno Korejo z 2:1 in zmagala v skupini. Že pred si je zagotovila nadaljevanje tekmovanja in bo v četrtfinalu igrala z Avstralijo. Uzbekistan je drugi v skupini po zmagi nad Saudsko Arabijo s 3:1 in bo igral z Južno Korejo.

• Vrhunci tekme Kitajska - Severna Koreja
    01:58
    Vrhunci tekme Kitajska - Severna Koreja
  • Vrhunci tekme Uzbekistan - Saudska Arabija
    01:57
    Vrhunci tekme Uzbekistan - Saudska Arabija

V Canberri je Kitajska povedla že po 45 sekundah, ko je vratarja Severne Koreje z velike razdalje premagal Sun Ke. Ta je zadel še v 42. minuti, tokrat po strelu z glavo. Tudi tretji gol so dosegli kitajski nogometaši, le da je v 56. minuti nesrečno žogo v lastno mrežo poslal Gao Lin. S tem je postavil tudi končni izid. Zelo hitro je prvi gol padel tudi v Melbournu, kjer je za Uzbekistan že v drugi minuti zadel Sardor Rašidov. Trikratna zmagovalka prvenstev Saudska Arabija je bila tedaj na tretjem mestu skupine in s tem na mestu, ki zaključuje tekmovanje že po skupinskem delu. Savdijcem se ni uspelo prebiti v drugi del tekmovanja že pred štirimi leti. V 60. minuti jim je sicer kazalo že nekaj bolje, ko je iz enajstmetrovke izenačil Mohamed Al Sahlawi. Vohid Šodijev je v 71. minuti Uzbekistan ponovno povedel v vodstvo, četrtfinalni nastop pa je dokončno potrdil Rašidov s svojim drugim zadetkom v 79. minuti.