Dortmund, 08. 02. 2015 12.19 |

Oddahnili so si navijači dortmundske Borussie, saj so rumeno-črni le dosegli zmago. In to zelo prepričljivo proti Freiburgu (3:0) in niso več na zadnjem mestu Bundeslige. Trener Klopp je prepričan, da si lahko navijači obetajo boljših izidov.

Dortmundska Borussia je prekinila serijo petih ligaških tekem brez zmage. Za zmago s 3:0 sta gole dosegla Marco Reus in dvakrat Pierre-Emerick Aubameyang. Od prve minute je igral slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki pa tokrat ni bil preveč opazen, v 68. minuti ga je trener Jürgen Klopp zamenjal, namesto njega je vstopil Jakub Blaszczykowski. Borussia se je odlepila od zadnjega mesta na lestvici in Klopp pričakuje, da bo šla krivulja uspehov le še navzgor. "Naredili smo korak naprej v primerjavi s prejšno tekmo. Bili smo precej boljši, ekipa je 90 minut odigrala tako, kot smo se dogovorili. Veliko stvari temelji na samozavesti in to je bil tokrat odliočilni element, sedaj moramo vse skupaj ponoviti na naslednji temi. To je bil pomemben korak v pravo smer, k izboljšanju stanja in okrevanju," se je slikovito izrazil strateg Borussie.