München, 02. 11. 2014 11.05 |

Nogometaši dortmundske Borussie so bili, kljub slabi formi v tej sezoni, na velikem nemškem derbiju proti Bayernu blizu zmage. Strateg rumeno-črnih Jürgen Klopp je po tekmi priznal, da po padcu v drugem polčasu poraz z 1:2 ni bil nezaslužen.

Aktualni nemški podprvaki so v tej sezoni daleč od želene forme. Uvod v Bundesligo je namreč prava katastrofa, zato je derbi proti Bayernu prišel ob vse prej kot pravem času. Kljub temu je Borussia prvi polčas na Alianz Areni odigrala zelo dobro in po golu Marca Reusa celo vodila. V drugem delu so Bavarci prevzeli vajeti v svoje roke in prišli do popolnega preobrata. Moštvo iz Dortmunda je tako v 10 tekmah zbralo le sedem točk in je trenutno na šele 16. mestu, ki vodi v drugo nemško ligo.

Da ima njegovo moštvo težave, se zaveda tudi karizmatični trener Borussie Jürgen Klopp, ki po porazu proti Bayernu ni iskal izgovorov. "Bila je izenačena tekma. Odigrali smo dober prvi polčas, a nato v drugem nismo bili na isti ravni. Začeli smo z dolgimi podajami in nismo več toliko napadali. Pritisk Bayerna je bil vse močnejši in močnejši. Imeli smo željo, a nam na igrišču ni uspevalo. V drugem polčasu več nismo kontrolirali dogodkov, pomagala pa nam ni niti poškodba Mats Hummelsa," je po tekmi dejal 47-letni strokovnjak in dodal: "Trenutno obdobje je za nas nedvomno slabo. Veliko je stvari, ki jih moramo popraviti in to je bilo očitno tudi na tej tekmi."