Ljubljana, 25. 08. 2015 16.03 |

Slovenski reprezentant Dejan Lazarević je uspešno začel svojo nogometno pot v Turčiji. Ob zmagi Antalyasporja proti Genclerbirligiju je zadel ob zmagi svojega moštva s 3:1. Svoja prva gola v novih klubih sta dosegla tudi Gregor Balažič in Matej Pučko.

Antalyaspor je na domačem stadionu Akdeniz Universitesi zaostajal vse do 76. minute, ko je za izenačenje po strelu z glavo poskrbel Dejan Lazarević. Napadalec slovenske izbrane vrste je s tem začel preobrat za drugo zaporedno zmago svojega moštva. Za 2:1 je v 88. minuti zadel Mbilla Etame, končni izid pa je v sodnikovem nadomestilu igralnega postavil prvi zvezdnik ekipe Samuel Eto’o. Antalyaspor ima po dveh krogih v turškem prvenstvu popoln izkupiček, tako kot tudi Kasımpasa in Trabzonspor.

Uspešna sta bila tudi Matej Pučko in Gregor Balažič. 21-letni bočni nogometaš, kot posojen igralec Kopra v tej sezoni nastopa za Osasuno, je dosegel svoj prvi gol med špansko drugoligaško druščino. Na gostovanju pri Llagosteri je zadel za vodstvo svojega moštva, ki je na koncu slavilo z 2:0. 27-letni Balažič, ki je letos okrepil Partizan, je proti Borcu dosegel svoj prvi gol za črno-bele. Ob zmagi s 3:1 na gostovanju je zadel za vodstvo Beograjčanov z 2:0. Po zmedi v kazenskem prostoru je zadel z glavo, a je po tekmi priznal, da je žogo v lastno mrežo potisnil eden izmed branilcev Rada. Kljub temu so gol pripisali Balažiču.