New York, 31. 07. 2014 08.13 |

Nogometaši Liverpoola so dvakrat zaostajali, na koncu pa po izvajanju enajstmetrovk premagali Manchester City. Tekma je bila prijateljska, odigrana pa v New Yorku v sklopu turnirja, na katerem sodeluje osem evropskih ekip.

Čeprav je srečanje potekalo na stadionu Yankeejev, katerega lastnik je isti kot Manchester Cityja, je bilo na tribunah precej več navijačev Liverpoola. Ti so prvi zadetek videli v 53. minuti, ko je zadel Stevan Jovetić. V 59. je sledilo izenačenje (Jordan Henderson), v 67. je Manchester znova vodila (Jovetić), za izid rednega dela pa je v 85. minuti zadel Raheem Sterling. Pri streljanju enajstmetrovk je Liverpoola zmagal s 3:1.

KOMENTARJI (21)

kadabra
31. 07. 2014 13.41
-3
city s 3.postavo...upam da liverpool premaga milan in da united premaga real...potem bomo gledali finale : united - liverpool!
+4
Hehe briga me, s kakšno postavo je odigral City. Zaradi mene če Yaya Toure tudi zadnjo tekmo priprav igra samo 20 minut, bo pač slabo pripravljen na začetku sezone, medtem ko je naša sredina že sedaj sposobna odigrati 90 minut pressing igre.
kadabra
31. 07. 2014 17.02
-1
Caballero; Clichy, Boyata, Nastasic, Kolarov; Fernando, Navas, Zuculini, Sinclair; Jovetic, Iheanacho. mislim da je biv markovič več € kot celotna postava citya skupaj
-1
PS zakaj minusi? se liverpool fani bojite tekme prot Unitedu? še vedno isti klub, še vedno isti fani :)
martincheq
31. 07. 2014 22.25
+1
kadabra
01. 08. 2014 00.49
+0
zelo težko bo premagat evropskega prvaka :) vseno si zelo želim gledat največji angleški derbi v finalu :)
ECantona
01. 08. 2014 06.37
+1
Na katerem programu si lahko ogledam tekmo?
Erik432
01. 08. 2014 13.46
+1
@cemo ... to ni ravno 3. ekipa cityja, res pa je so igralci Liverpoola, ki so bili na igrišču, dražji kot tisti od Cityja, kljub temu pa so tudi ti igralci Cityja vrhunski, ki se želijo dokazati in prebiti v prvo ekipo, tako da tudi ta zmaga nekaj šteje ... sicer pa želim da ManU pride v finale, saj mi je to drugi najbolj simpatičen klub takoj za Liverpoolom, za katerega navijam že skoraj dvajset let :)
+2
za moje pojmetrenutno najboljsi ofenzivec balkana.stevan bo letos glavni igrac citya
martincheq
31. 07. 2014 12.10
+11
Obramba je bila včeraj drugorazredna do vstopa Sakhoja, ko bosta v ekipi še Lovren in Skrtel bo stvar precej drugačna. Sicer pa igra v drugem polčasu odlična, vendar potrebujemo vsaj še enega fullbacka in napadalca. Sterling, Can, Henderson, Mignolet odigrali odlično, upam da se v finalu pomerimo z Unitedom, če bodo zdržali proti Realu/imeli srečo z drugo tekmo med Romo in Interjem.
Erik432
31. 07. 2014 13.17
+4
Nisem gledal tekme, ampak prvi gol je spet padel po napaki StevieG-ja v obrambi ... s vsem spoštovanjem, ampak tu zadaj me nikakor ne uspe prepričat (imamo pa na tej poziciji zadnjega veznega še nekaj alternativ (Can, Lucas, mogoče bi se tudi Allen dobro znašel na tem mestu). Kar se tiče fullbacka, se še zmeraj išče novi igralec na levi strani. Sicer pa mislim, da bo Liverpool letos trgal. :)
Greaser
31. 07. 2014 13.39
@martincheq: meni se zdi da obramba tudi prej ni bila tako slaba, coates je igral odlično in ogromno je napredoval od lanske sezone, on še zna uspeti. Je pa res da je bila obramba, po vstopu Sakhoja bolj kompaktna in da še imamo sedaj Lovrena, Škrtla, ?Aggerja? in bo to čisto druga pesem. @Erik432: Allen ni za pozicijo DM. Je BR že probaval to, ampak naredi preveč nevarnih prekrškov na robu kazenskega prostora in mislim da je še manj zanesliv kot StiviG. Najboljše za Allena je, da je na tisti poziciji ki jo igra. Pa še tam me ni nekako najbolj prepričal
Erik432
31. 07. 2014 14.41
+0
@Fenomen ... no ja, saj imaš prav glede Allena ... me pa res zanima, kaj bo Can letos pokazal, priznam da ga v nemški ligi nisem spremljal, ampak so ga kar hvalili, njegova primarna pozicija bi naj bil DM, če se ne motim ... kot obrambni par pa sta moja favorita Sakho in Lovren (ne vem, ampak niti Agger niti Skrtel v vseh teh letih pri Liverpoolu nista slovela kot sinonim za granitno obrambo)
lovesosa
31. 07. 2014 11.48
+1
oki mamo eno mikro maščevanje drug let ma da smo pred cityom, samo obramba je še zmeri za pošlihtat YNWA