Šanghaj, 18. 10. 2017 16.58 |

T.Š./STA
1

V finalu najmočnejšega azijskega klubskega nogometnega tekmovanja, azijski ligi prvakov, bo nastopil tudi slovenski nogometaš. Član Urawe je napadalec Zlatan Ljubijankić, drugi finalist je moštvo Al-Hilal.

Urawa Reds je s skupnim izidom 2:1 v polfinalu izločila Šanghaj SIPG, medtem ko je Al-Hilal proti Persepolisu slavil s skupnim izidom 6:2. Urawa, katere član je nekdanji slovenski reprezentant Zlatan Ljubijankić, je na prvi tekmi v gosteh odigrala 1:1. Ljubijankić je igral od 88. minute. Na povratni so Japonci zmagali z 1:0, Ljubijankić pa je v 70. minuti zamenjal edinega strelca na tekmi Rafaela Silvo.

Al-Hilal pa je na prvi tekmi zmagal s 4:0, pri čemer je Omar Kharbin dosegel tri zadetke, taisti igralec je na povratnem obračunu, ki se je končal z 2:2, prispeval oba zadetka za Savdijce. Kharbin je z devetimi zadetki na vrhu lestvice strelcev skupaj z Brazilcem Hulkom iz Šanghaja SIPG.