Rotterdam, 06. 08. 2017 08.20 |

Nekdanji slovenski reprezentant Tim Matavž je ob povratku na nekoč že domačo Nizozemsko hitro opozoril nase. Na tekmi svojega Vitesseja s Feyenoordom za nizozemski superpokal je priigral najstrožjo kazen svojemu moštvu, a je vse skupaj trajalo dlje, kot je lahko kdorkoli pričakoval.

Matavž je na mitskem stadionu De Kuip povzročil veliko zmedo. Seveda nenamerno.
Matavž je na mitskem stadionu De Kuip povzročil veliko zmedo. Seveda nenamerno. FOTO: Reuters

Glavni sodnik Danny Makkelie je pri izidu 1:0 za domači Feyenoord namreč pustil prednost po prekršku nad slovenskim napadalcem Timom Matavžem, nogometaši rotterdamskega ponosa pa so zdirjali v napad ter zadeli. A proslavljanje se je hitro končalo, saj se je Makkelie odločil uporabiti pomoč videoposnetkov, namesto gola za 2:0 pa je De Kuip v šoku spremljal dodelitev najstrožje kazni gostujočemu Vitesseju na drugi strani igrišča. Zanesljivi izvajalec strela z bele pike je bil v 58. minuti nekdanji član Manchester Uniteda Alexander Büttner, a to ni bilo dovolj za Matavža in soigralce. Ti so po izenačenju zdržali pri neodločenem izidu do izvajanja najstrožjih kazni, pri katerih so bili uspešnejši državni prvaki, Matavž pa je zapravil prvi strel za Vitesse, tako kot Milot Rashica za njim, vsi štirje Feyenoordovi strelci pa so bili zanesljivi in po golu Nicolaija Jörgensena je bilo vsega konec.