Šanghaj, 22. 07. 2016 16.01 |

Jose Mourinho je na drugi tekmi, ki jo je vodil kot trener Manchestra Uniteda, vknjižil prvi poraz. Na pripravljalni tekmi na turnirju na Kitajskem je v Šanghaju moral priznati premoč Borussii Dortmund. Ta je rdeče vrage nadigrala in slavila s 4:1.

Borussia je nadigrala rdeče vrage.
Borussia je nadigrala rdeče vrage. FOTO: Twitter

Jose Mourinho na tekmi z rumeno-črnimi ni mogel računati na poletno okrepitev Zlatana Ibrahimovića niti na prvega vratarja Davida De Geo niti na kapetana Wayna Rooneyja (manjkala sta še Chris Smalling in Michael Carrick), a tudi dortmundska Borussia ni bila popolna – manjkali sta namreč zadnji okrepitvi Mario Götze in Andre Schürrle. Nemci so prevladovali praktično v vseh statističnih elementih. Zanimivo, Angleži si na celotni tekmi niso priigrali niti enega kota. Borussia je tekmo začela silovito – z golom nemškega vezista Gonzala Castra v 20. minuti in 27-letnega gabonskega napadalca Pierra-Emericka Aubameyanga so na odmor ob polčasu Nemci odšli z vodstvom z 2:0. Tudi v prvih minutah po premoru so prevladovali nogometaši Borussie, ki so po zaslugi mladega francoskega napadalca Ousmana Dembeleja po slabi uri igre vodstvo povišali na 3:0. Praktično že v naslednjem napadu je na 1:3 znižal poletna okrepitev Henrikh Mkhitaryan, za katerega je to bil prvi gol v dresu Manchester Uniteda. Za končnih 4:1 je s pravcatim evrogolom z razdalje poskrbel Castro, ki je tako vknjižil še drugi gol na tekmi.

Mourinho odklonil podpis Chelseajevega dresa
Do zanimivega pripetljaja pa je prišlo še pred tekmo, ko je trener Manchestra Uniteda Jose Mourinho na stadionu Šanghaj podpisoval drese navijačev. Eden od pristašev nogometa mu je pod roke pomolil modri dres nekdanjega kluba Chelseaja, a ga Mourinho ni želel podpisati. Vse skupaj je sprejel s kislim nasmeškom in odkimavanjem z glavo.