Ashdod, 12. 12. 2017 09.39 |

Nekdanji nogometaš ljubljanske Olimpije Blessing Eleke je letos poleti prestopil v vrste izraelskega prvoligaša Ashdod. Nigerijec sicer v Izraelu ni v vrhunski strelski formi, a tokrat je bil v središču pozornosti, saj je dosegel gol, ki je moštvu zagotovil remi.

Blessing Eleke je na tekmi izraelskega državnega prvenstva z golom v drugem polčasu zagotovil svojemu moštvu remi (1:1). Ashdod se je pomeril z drugovrščenim klubom prvenstva, Hapoelom iz Haife, nigerijski nogometaš pa je bil uspešen v 58. minuti. Nigerijec je v prvenstvu do sedaj odigral 12 tekem, to pa je bil njegov drugi gol v dresu Ashdoda. Moštvo je na predzadnjem mestu državnega prvenstva, na 13 tekmah so Eleke in soigrali zbrali skromnih sedem točk.

Hitronogi napadalec sicer tudi pri Olimpiji ni dosegel veliko golov, v sezoni 2016/2017 je bil v prvoligaški konkurenci uspešen petkrat. Eleke je v Sloveniji najprej igral za Gorico, nato pa je prestopil v vrste ljubljanske Olimpije. Konec avgusta letos ga je predsednik ljubljanskega kluba Milan Mandarić za (neuradno) milijon evrov prodal v Izrael, kjer je z Ashdodom podpisal štiriletno pogodbo.