Abu Dabi, 27. 11. 2016 09.50 |

T.Š./STA
2

Nogometaši južnokorejskega moštva Jeonbuk Hyundai Motors so postali zmagovalci azijske Lige prvakov. Na dveh tekmah so bili v skupnem seštevku boljši od Al Aina iz Združenih arabskih emiratov.

Moštvo Jeonbuk Hyundai Motors je na povratni tekmi v Združenih arabskih emiratih igralo 1:1 proti moštvu gostiteljev Al Ainu. Korejci so prvo tekmo dobili z 2:1 in se tako s skupnim izidom 3:2 veselili prestižne lovorike in denarne nagrade, čeka za tri milijone ameriških dolarjev.

Na povratni tekmi so povedli gosti v 30. minuti z zadetkom Han Kjo Vona. Le štiri minute zatem je Al Ain izenačil preko Li Mjung Džuja. V 45. minuti je domači nogometaš Douglas zapravil enajstmetrovko. Za Korejce je to prvi naslov prvaka, Al Ain pa je bil prvak leta 2003.