Baltimore, 19. 07. 2015 08.45 |

T.Š./STA
6

Nogometna reprezentanca ZDA se je z visoko zmago (6:0) uvrstila v polfinale Zlatega pokala. Junak dvoboja je bil Dempsey s "hat-trickom". V polfinalu je tudi reprezentanca Jamajke, ki je tesno porazila Haiti (1:0).

Clint Dempsey je s tremi zadetki v četrtfinalu Zlatega pokala, nogometnega prvenstva Severne in Srednje Amerike ter Karibov, popeljal ZDA v polfinale. Z njegovim prvim hat trickom na mednarodnih tekmovanjih so varovanci selektorja Jürgena Klinsmanna v Baltimoru premagali Kubo kar s 6:0. Dvaintridesetletni Dempsey, nekdanji napadalec Fulhama, je najprej zadel v četrti minuti, nato iz enajstmetrovke v 64. ter tretjič v 78., za ZDA pa so bili poleg najboljšega strelca turnirja uspešni še Gyasi Zardes (14.), Aron Johannsson (32.) in Omar Gonzalez (45.).

V polfinalu se bodo igralci ZDA pomerili z Jamajko, ki je z 1:0 ugnala Haiti. Drugo srečanje v Baltimoru je v sedmi minuti odločil Giles Barnes. V noči na ponedeljek po slovenskem času bodo igrali še Mehika in Kostarika ter Panama in Trinidad in Tobago.