München, 29. 08. 2016 07.54 |

Uvodni krog nemške Bundeslige je bil tudi v znaku fantastičnega debija novega trenerja Carla Ancelottija na klopi Bayerna. Bavarci so Werderju nasuli pol ducata zadetkov, lahko pa bi jih še veliko več (6:0). Kevin Kampl je z Bayerjem izgubil v Mönchengladbachu (1:2), Slovenec pa je sredi tekme zadel vratnico.

Pred začetkom nove sezone Bundeslige je nemški nogometni prvak Bayern nekoliko poostril varnostne ukrepe na svojem stadionu Allianz Arena. Po novem obiskovalci na stadion ne smejo več prinesti večjih torb oziroma nahrbtnikov, pa tudi ne stekleničk oziroma plastenk z vodo. Na uvodni tekmi nove sezone proti Werderju (6:0) se je zbralo 75.000 obiskovalcev, kolikor jih na tekmah Bundeslige sprejme stadion. "Nahrbtniki in torbe, ki presegajo velikost A4, ter vse termo steklenice, steklenice in plastenke niso več dovoljeni pri vstopu na stadion," je v sporočilu za javnost sporočil bavarski klub. Nekoliko poostrene ukrepe v primerjavi s prejšnjimi sezonami so sicer imeli že lani, a so takrat še dovoljevali majhne steklenice z največ pol litra tekočine.

Nogometašem je v Nemčiji prevroče

Xabi Alonso se je vpisal med strelce na tekmi proti Werderju.
Xabi Alonso se je vpisal med strelce na tekmi proti Werderju. FOTO: AP

Medtem ko so v nekaterih drugih najmočnejših ligah nogometaši novo sezono začeli že pred časom, so Nemci svojo Bundesligo v sezono 2016/17 s tekmami prvega kroga pospremili šele zadnji avgustovski konec tedna. Zelo poletno vreme pa je poskrbelo tudi za pritožbe igralcev, ki jim je bilo zelo vroče. Najbolj je temperaturno izstopala tekma v soboto ob 15.30 v Dortmundu, ko so domači gostili Mainz. Izid je bil na koncu 2:1, toda sodnik je moral narediti nekaj manjših premorov, da so si nogometaši odpočili in popili vodo. Najbolj kritičen je bil Gonzalo Castro: nogometaš Dortmunda je kritiziral vodstvo nemške lige (DFL), ker v tropski vročini ni prestavilo začetka tekme. Med tekmo so na travnati površini v osrčju stadiona namerili tudi 45 stopinj Celzija, sicer pa so bile temperature zraka več kot 35 stopinj Celzija. "Temperature so bile res na meji. Ne razumem, zakaj ne morejo v taki vročini prestaviti tekme. Naredil si en sprint in si bil popolnoma izčrpan," je bil po tekmi kritičen Castro, ki je igral 59 minut.

Povsem drugačne težave so imeli na tekmi ob istem času v Kölnu: sodnik je moral v drugem polčasu prekiniti dvoboj z Darmstadtom za 13 minut zaradi neurja in toče, igralci pa so se umaknili na varno pred kot oreh velikimi zrni toče.