München, 05. 10. 2014 11.21 |

V 7. krogu Bundeslige je vodilni münchenski Bayern zanesljivo opravil svojo nalogo, Bavarci so s 4:0 odpravili Hannover. Dortmundska Borussia pa je doživela nov poraz, izgubila je na domačem igrišču proti Hamburgerju in je šele na 13. mestu lestvice.

Medtem ko Bayern melje tekmece v Bundesligi, ima Borussia precej težav. Bayern je dosegel peto zmago v nemški ligi in je nepremagan po sedmih krogih in vodi na lestvici. Tokrat so varovanci Pepa Guardiole s 4:0 nadigrali Hannover. Po 13 minutah je bilo 2:0, v šesti minuti je gol dosegel Robert Lewandowski, vodstvo je povišal Arjen Robben v 13. minuti, Lewandowski je svoj drugi gol dodal v 39. minuti, Robben pa prav tako svojega drugega v 79. minuti za končnih 4:0.

Borussia je trenutno šele na 13. mestu lestvice in zbranimi sedmimi točkami, za dve zmagi, remi in kar štiri poraz. Bayern ima že prednost desetih točk pred tekmecem (17 točk), trenutno je na drugem mestu Hoffenheim (13 točk). Borussia je v 7. krogu nepričakovano pokleknila pred domačimi navijači proti Hamburgerju (0:1), gostje so slavili z golom Pierra-Michaela Lassoge. Köln je izgubil proti Eintrachtu v Frankfurtu s 3:2, Mišo Brečko je sedel na klopi Kölna, njegov soigralec Dominic Maroh pa je igral celo tekmo.