Nürnberg, 13. 09. 2016 09.36 |

V drugi nemški nogometni ligi sta se v 4. krogu na derbiju pomerila Nürnberg in TSV 1860 München. Zmagali so gostje (1:2), edini gol za domače sta zrežirala slovenska nogometaša Mišo Brečko in Tim Matavž, ki je že na debiju dosegel gol.

Za Nürnberg je prvič zaigral slovenski napadalec Tim Matavž, ki je posojen igralec moštva iz Bundeslige Augsburg. Matavž se je v 2. Bundesligi pridružil nekdanjemu reprezentantu Mišu Brečku, slovenska igralca pa sta poskrbela za izenačenje in sta odigrala celo tekmo. Gostje so prvi dosegli gol, Matavž pa je izid izenačil v 17. minuti.

Domači navijači so se veselili gola, razočarani pa so bili ob koncu tekme, saj so gostje slavili z 2:1. Odločilni gol je padel v 79. minuti, ko so gostje izkoristili izključitev Guida Burgastallerja v 73. minuti (dva rumena kartona). Nürnberg po štirih krogih ostaja le pri dveh točkah in je na predzadnjem mestu lestvice.