Santiago de Chile, 07. 09. 2013 11.54 |

V Južni Ameriki so odigrali 14. krog kvalifikacij za svetovno nogometno prvenstvo leta 2014. Kolumbijci so se z zmago nad Ekvadorjem na vrhu lestvice izenačili z Argentinci, do zmage pa so prišli tudi Čile, Paragvaj in Urugvaj, ki je z 2:1 odpravil Peru.

Urugvaj, južnoameriški prvak, je do zmage prišel po zaslugi Luisa Suareza, saj je igralec Liverpoola zabil oba zadetka, prvega iz enajstmetrovke v 47. minuti, potem pa je Raula Fernandeza premagal še v 67. minuti. Urugvaj se je povzpel na peto mesto lestvice, ki še vodi v dodatne kvalifikacije z zmagovalcem dvoboja med Jordanijo in Uzbekistanom. Po tekmi je bil ogorčen selektor Peruja Sergio Markarian. Slednji je namreč prepričan, da je Suarez s simuliranjem prisilil sodnika Patricia Loustaua, da je njegovemu varovancu Victorju Yotunu v prvem polčasu pokazal rdeči karton. "Naredil bom vse, da ta sodnik ne bo sodil na svetovnem prvenstvu. Ni me sram reči, da je odločil tekmo. Yotun je naredil neumnost, a sem videl še kaj veliko hujšega. Kot so recimo udarci s komolci in simuliranja, ki so ostali nekaznovani," je po tekmi besnel Markarian.

Kolumbija je z zadetkom igralca Monaca Jamesa Rodrigueza (31.) premagala Ekvador, ki je četrti, to mesto pa zadnje neposredno vodi na SP. Čile, tretjeuvrščen na lestvici, je v Santiagu porazil Venezuelo s 3:0.

Peru – Urugvaj 1:2 (0:1)
Kolumbija – Ekvador 1:0 (1:0)
Paragvaj – Bolivija 4:0 (1:0)
Čile – Venezuela 3:0 (2:0)