Bergamo, 21. 07. 2017 09.58 |

V italijanski Serie A bosta Atalantin dres v novi sezoni nosila dva slovenska nogometaša, novinec Josip Iličić in Jasmin Kurtić. Na prvi prijateljski tekmi je Atalanta visoko zmagala, oba Slovenca pa sta se vpisala med strelce.

Italijanski nogometni prvoligaš Atalanta je odigrala prvo prijateljsko tekmo. Za moštvo iz Bergama igrata dva slovenska nogometaša, obe reprezentanta. "Staroselcu" Jasminu Kurtiću se je letos pridružil Josip Iličić, ki je pred tem igral za Fiorentino.

Atalanta se je pomerila z italijanskim nižjeligašem iz okolice Bergama Brusaportom in visoko zmagala, kar s 15:0. Zadevala sta tudi slovenska nogometaša, Iličić je dosegel dva gola, prvega v 58. (iz enajstmetrovke), drugega pa v 68. minuti, Kurtić pa je bil uspešen enkrat (38. minuta).