Calgiari, 14. 05. 2017 19.42 |

Miha Zajc je po prestopu iz Olimpije v Empoli končno dočakal svojih pet minut slave. V 36. krogu Serie A je za svoje moštvo zabil zadetek in prispeval tudi podajo, a to ni bilo dovolj za zmago, saj je Calgiari že po prvem polčasu vodil s 3:0 in na koncu slavil s 3:2. Empoli pa se še naprej krčevito bori za obstanek.

Miha Zajc je dosegel prvenec v Serie A.
Miha Zajc je dosegel prvenec v Serie A. FOTO: Miro Majcen

Miha Zajc je v zimskem prestopnem roku zapustil moštvo Olimpije in se pridružil italijanskemu prvoligašu Empoliju. V Serie A sicer ni dobival veliko priložnosti, če pa jo je že, pa je vstopal s klopi. Tako je bilo tudi na tekmi 36. kroga proti sicilijanskemu Calgiariju. Slovenski reprezentant je v igro vstopil v 76. minuti, ko so domačini že vodili s 3:0. A to ga ni zmedlo in tri minute kasneje je s svojim prvencem med italijansko elito znižal izid na 3:1. V 85. minuti pa se je izkazal še z asistenco, s katero je pripravil zadetek izkušenemu Massimu Maccaroneju. Pozna zadetka vseeno nista preprečila novega poraza Empolija (3:2), ki tako ostaja na 17. mestu prvenstvene lestvice in se bo v zadnjih dveh krogih še krčevito boril za obstanek med elito. Zajc bo s svojimi soigralci do konca sezone obstanek lovil proti Atalanti in Palermu.  Empoli se sicer za obstanek bori s Crotonejem in Genoo. Dva bosta obstala, eden pa bo s Palermom in Pescaro padel v Serie B.

Cagliari - Empoli 3:2 (3:0)
Sau 7., Farias 17., 45.; Zajc 79., Maccarone 85.