Virus Fifa kosil med zvezdniki: poškodbi za Neymarja in Mbappeja

Pariz,, 20. 11. 2018 22.13 |

Pri PSG-ju ne bodo najbolj zadovoljni z zadnjim reprezentančnim premorom. Na prijateljskih tekmah sta se poškodovala dva izjemno pomembna člena Parižanov, in sicer Neymar ter Kylian Mbappe. Brazilski napadalec je staknil poškodbo že v osmi minuti na tekmi z Kamerunom, Mbappe pa se je poškodoval po dobre pol ure igre proti Urugvaju.

Neymar je odšepal z igrišča že v osmi minuti tekme.
Neymar je odšepal z igrišča že v osmi minuti tekme. FOTO: AP

Medtem ko naj bi si Neymar poškodoval stegensko mišico, bolj skrbi poškodba Mbappeja, ki se je ob padcu prijel za ramo. Vsekakor pri PSG-ju s poškodbama ne bodo zadovoljni glede na to, kako pomembno vlogo imata omenjena zvezdnika v Ligi prvakov, kjer Parižane čaka še zelo težek boj za uvrstitev v osmino finala. Po štirih odigranih tekmah v skupini C sta italijanski Napoli in Liverpool zbrala po šest, PSG pet, Crvena zvezda pa štiri točke. V osmino finala se bosta prebili le dve najboljši ekipi iz te skupine, tretjeuvrščena pa bo mednarodno pot nadaljevala v Ligi Evropa.

Mbappe se je prijel za ramo in zapustil zelenico v bolečinah.
Mbappe se je prijel za ramo in zapustil zelenico v bolečinah. FOTO: AP

Za nameček je šlo le za prijateljske tekme, kjer je zadnja stvar, ki bi si jo kdor koli želel, poškodba. Brazilci so sicer na prijateljski tekmi na angleških tleh v Milton Keynesu premagali Kamerunce z golom Richarlisona v 45. minuti (1:0).

Tekmo francoske reprezentance je v Parizu sodil slovenski sodnik Damir Skomina, ki je v 51. minuti dosodil enajstmetrovko v korist domačinov. To je uspešno realiziral napadalec Chelseaja Olivier Giroud. Tudi Francija je zmagala z rezultatom 1:0.