VIDEO in FOTO: Atletico Madrid drugi finalist španskega pokala

Sevilla, 27. 02. 2013 06.30 |

T.Š./B.C.
45

Drugo finalno vstopnico španskega kraljevega pokala si je zagotovil Atletico iz Madrida. Na prvi tekmi je Atletico z 2:1 na domači zelenici premagal Sevillo, na povratni tekmi pa je bil izid izenačen (2:2). V finalu se bo Atletico pomeril z madridskim tekmecem Realom.

Glede na to, da so igralci Atletica že končali z nastopi na evropskih zelenicah, v prvenstvu pa za vodilno Barcelono zaostajajo že debelih 12 točk, so vse moči usmerili v španski kraljevi pokal. Pred povratno tekmo so imeli dobro izhodišče, saj so na prvi tekmi na domači zelenici v Madridu premagali Sevillo z 2:1. Tudi povratno srečanje se je začelo po njihovih željah, saj je že v 6. minuti za vodstvo Atletica poskrbel Diego Costa. To sicer ni ustavilo igre Seville, ki je bila v prvem polčasu podjetnejše moštvo in gostitelji so imeli pobudo, a so bili ob zaključku akcij brez prave ideje. Atletico je na drugi strani izjemno dobro izkoriščal svoje priložnosti in v 29. minuti je vodstvo na 2:0 povišal prvi golgeter moštva Radamel Falcao. To je bilo v skupnem seštevku že 4:1 za Atletico, ki je tako zanesljivo korakal proti velikemu finalu. Kanček upanja za morebitni preobrat je v 39. minuti ponudil Jesus Navas, ki je z lepim golom znižal izid na 2:1, vseeno pa je bil madridski klub še vedno v veliki rezultatski prednosti.

V drugem polčasu je pobudo prevzel Atletico in prvo zrelo priložnost je imel Costa v 54. minuti, a je streljal mimo gola, na drugi strani pa je v 60. minuti z glavo Negredo prav tako zgrešil okvir vrat iz neposredne bližine. V 76. minuti je Gary Alexis Medel dobil drugi rumeni karton in je moral v garderobo, s čimer se ni prav lahko sprijaznil, Sevilla pa je tekmo nadaljevala z 10 igralci na igrišču. Vseeno pa so domači do konca iztržili remi, saj je v sodnikovem podaljšku zadel Ivan Rakitić za končnih 2:2. Tik pred koncem srečanja pa je še en rdeči karton dobil igralec Seville, Francoz Kondogbia in je moral z igrišča, malce zatem pa je bilo srečanja konec. Atletico je tako zadržal prednost in se s skupnim izidom 4:3 uvrstil v finale.

V finalu španskega pokalnega tekmovanja bodo tako na račun prišli madridski nogometni privrženci, saj se bosta "udarila" Real in Atletico. Madridski Real je v polfinalu izločil Barcelono, Atletico Madrid pa kot omenjeno Sevillo.

Atletico Madrid se je zanesljivo uvrstil v finale pokalnega tekmovanja.
Atletico Madrid se je zanesljivo uvrstil v finale pokalnega tekmovanja. FOTO: Reuters

Sevilla - Atletico Madrid 2:2 (1:2)
Navas 39., Rakitić 90.; Costa 6., Falcao 29.