Olimpija pokalni prvak

Ljubljana, 28. 04. 2002 00.00 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v finalu zaključnega turnirja pokala Slovenije v Ljubljani premagali Krko z 79:60.

Olimpija  je zlahka premagala Krko
Olimpija je zlahka premagala Krko FOTO: POP TV

Košarkarji Uniona Olimpije so veliko lažje kot je bilo pričakovat prišli do drugega naslova v letošnji sezoni. Po zmagoslavju v ligi Goodyear so slavili tudi v pokalu Slovenije, šestič zapored in desetič v samostojni Sloveniji, tako da so na dobri poti k trojni kroni v sezoni 2001/02.

Novomeščani so prišli do finala močno oslabljeni, saj sta manjkala poškodovani Mate Skelin in zaradi dopinga suspendirani James Brewer, tako da so bili že na začetku v podrejenem položaju. Prvih deset minut so se še nosili z Ljubljančani, ko pa je Marko Šamanič v 14. minuti prejel četrto osebno napako, se je tehtnica odločilno prevesila na stran branilcev naslova. Izgube edinega centra Krka ni mogla nadomestiti in ker sta bila tudi Jaka Lakovič ter Bennett Davison dobro pokrita, so bile možnosti Krke iz minute v minuto manjše. Do zadnjih sekund prvega polčasa, ko je Boris Gnjidič zadel trojko in postavil izidi prvih dvajsetih minut, so igralci iz Novega mesta dosegli vsega en koš iz igre in zaostajali že 19 točk.

Nadaljevanje ni prineslo čudežne spremembe, razen rahlega znižanja zaostanka (55:46), po katerem sta trojki zadela Vlatko Ilievski in Jiri Welsch, najboljši posameznik finala, in stvari znova postavila na staro mesto. Ljubljančani so tako dosegli četrto zmago v medsebojnih obračunih v letošnji sezoni, od vseh daleč najlažjo.