Olimpija premagala KAC

Ljubljana, 13. 09. 2001 00.00 |

Hokejisti Olimpije so v tekmi pokala pivovarne Union premagali celovški KAC s 3:1 (0:0, 2:1, 1:0).

Čeprav so nastopili kar brez šestih standardnih igralcev (Beribak, Vnuk, Brodnik, Pirnat, Peruzzi, Drvarič), so hokejisti Olimpije prijetno presenetili zveste gledalce in vodilni ekipi lige zadali prvi poraz. Z zmago so Ljubljančani ohranili vse možnosti za prvo mesto, s predpogojem, da bodo v nedeljo (18.00) v dvorani Tivoli premagali Acroni Jesenice. Slovenski državni prvaki so se do drugega zadetka dokopali z igralcem manj na ledu, vse dvome o zmagovalcu pa je po lepem samostojnem prodoru razrešil Rožič.

Hokejisti Jesenic pa so premagali VSV Beljak z 2:0 (1:0, 1:0, 0:0). Tudi po drugi domači tekmi so jeseniški gledalci zadovoljni zapustili dvorano Pod Mežakla. Jeseničani so že uvodoma nakazali, da ničesar nočejo prepustiti naključju in siloviti krenili proti vratom gostov, toda napadalci niso znali izkoristiti številnih priložnosti. V 13. minuti pa so po lepi akciji le povedli, ko je bil uspešen Varl.

V drugi tretjini je tempo nekoliko popustil in tudi gosti so si priigrali nekaj priložnosti, vendar je bila jeseniška obramba vedno na mestu. Jeseničani v drugem delu petkrat niso znali izkoristiti igralca več na ledu, končno pa jim je to uspelo v 39. minuti, ko je Por z močnim strelom zatresel levi zgornji del gostujočih vrat. V zadnjem delu so gostitelji več napadali, Beljačani pa so bili predvsem nevarni iz nasprotnih napadov.