Osovnikar pritekel do četrtfinala

Pariz, 24. 08. 2003 00.00 |

Na 9. svetovnem prvenstvu v atletiki v Parizu se je Škofjeločan Matic Osovnikar v teku na 100 m kot prvi slovenski šprinter prebil v četrtfinale. S časom 10,35 se mu nato ni uspelo uvrstiti v polfinale.

Osovnikar je v prvem krogu teka na 100 m je tekel v šesti (od 10-ih) skupin in s časom 10,31 zasedel tretje mesto. Iz vsake skupine so se v nadaljnje tekmovanje uvrstili po trije atleti in še dva najboljša po času. V drugem krogu je bil Osovnikar po slabem štartu brez kakršnih koli možnosti. V tretji skupini je s časom 10,35 zasedel sedmo mesto.

Osovnikar je veliko bolje opravil prvi nastop, čeprav je hitrejši nastop pričakoval v popoldanskem četrtfinalu v tretji skupini. V njej je po dolgem čakanju zaradi spektakulanega protesta diskvalificiranega Američana Jona Drummonda (v drugi skupini) zelo slabo startal. "Takoj po začetku teka sem vedel, da ne bom mogel napraviti nič posebnega. Pričakoval sem čas med 10,20 in 10,25, ki pa ga nisem mogel odteči, ker sem zaspal na startu," je dejal Osovnikar po četrtfinalu. Po prvem krogu, ko je izpolnil svoj cilj za SP, je bil veliko bolj zadovoljen. Startal je namreč izjemno hitro in imel že po nekaj metrih več kot meter prednosti pred tekmeci in je bil v cilju šeste skupine tretji z 10,31 za Drummondom (10,22) in Francozom Isso Aimejem Nthepejem (10,31).

Triinštiridesetletna Merlene Ottey je drugi dan prvenstva izpadla v polfinalu teka na 100 m s šestim časom v prvi skupini (11,26) in desetim skupno, Škofjeločanka Brigita Langerholc pa je prav tako končala v polfinalu. V teku na 800 m (2:01,58) je bila šesta v prvi skupini in 16. skupno.