Air France popeljal Francoze v finale

Rio de Janeiro, 19. 08. 2016 22.26 |

Francoska rokometna reprezentanca si je po izjemno razburljivem zaključku polfinalnega dvoboja z Nemci priigrala finale. Mož odločitve ob zmagi z 29:28 je bil Daniel 'Air France' Narcisse, ki je dosegel gol sekundo pred iztekom igralnega časa.

Francozi, ki so v najbolj razvpito brazilsko mesto prišli kot branilci naslova iz Pekinga 2008 in Londona 2012, so prevladovali do 50. minute in vseskozi imeli v oblasti tradicionalne tekmece iz Nemčije. Evropski prvaki z letošnjega turnirja na Poljskem so v 42. minuti zaostajali za sedem golov (16:23), končnico tekme pa odigrali naravnost fantastično. V 56. minuti so znižali na 26:27, v 59. minuti pa tekmo postavili v začetno izhodišče in izenačili na 28:28.

Daniel Narcisse
Daniel Narcisse FOTO: AP

V prelomnih trenutkih dvoboja je bilo več preudarnosti na strani galskih petelinov, zmagoviti gol pa je dve sekundi pred koncem tekme z močnim strelom z devetih metrov dosegel Daniel Narcisse, s sedmimi goli tudi najbolj učinkovit strelec v francoski izbrani vrsti.

Valentin Porte je dodal pet, Luka in Nikola Karabatić po štiri gole, vratar Thierry Omeyer pa je zbral 12 obramb. V nemški izbrani vrsti sta bila najbolj učinkovita Uwe Gensheimer z enajstimi in Julius Kuhn z devetimi goli.