Angleški igralci skvoša kraljevali v Kranju

Kranj, 14. 06. 2009 21.15 |

Nina Valant
1

V Kranju je bil ta konec tedna mednarodni profesionalni skvoš turnir, na katerem so igrali tudi Slovenci in prikazali odlično igro.

Petru Creedu se ni uspelo uvrstiti v finale. Na fotografiji s slovenskim reprezentantom Rožletom Langusom. FOTO: Izidor Žontar

'Kranj open 2009' je gostil igralce iz Avstrije, Hrvaške, Anglije, Wallesa, Švice, celo Indije in seveda Slovenije.
V petek so potekale kvalifikacije, kjer se je 12 tekmovalcev borilo za 4 prosta mesta na turnirju, ki so jih osvojili prvi štirje postavljeni igralci kvalifikacij, dva Slovenca in dva Angleža. Poleg Martina Mošnika in Mihe Kavaša je na turnirju igral tudi državni prvak Klemen Gutman, ki je dobil povabilo organizatorja.

16 igralcev je tako v soboto igralo prvi krog in četrtfinale turnirja. Trem Slovencem se kljub odlični igri ni uspelo uvrstiti v nedeljski polfinale in gledalci so v zaključnih bojih gledali le tuje igralce. Med najboljše štiri ni uspelo priti niti drugemu nosilcu turnirja, Indijcu Chrisu Triswellu.

V jutranjih nedeljskih polfinalih so se pomerili štirje Otočani, trije Angleži in Valežan. Neil Hetchans je premagal prvega nosilca Lewisa Waltersa, Peter Creed je bil na presenečenje mnogih slabši od Adriana Wallerja. Slednji je v finalu gladko premagal že utrujenega klubskega kolega Hitchensa.

"Vesel sem, ker sem zmagal. Turnir je bil dobro organiziran, prikazali smo veliko odlične igre in z veseljem pridem tudi prihodnje leto," je za 24ur.com povedal zmagovalec Adrian Waller.

Najboljši štirje v Kranju: Adrian Waller, Neil Hitchens, Lewis Walters in Peter Creed. FOTO: Izidor Žontar