ATP: Blaž Rola izenačil rekordno uvrstitev

Ljubljana, 24. 11. 2014 11.22 |

Ptujčan Blaž Rola je izenačil svojo najvišjo uvrstitev na lestvici ATP. Na 80. mestu je bil že 21. julija letos. To je hkrati tretja najvišja uvrstitev slovenskih igralcev na razpredelnici ATP. Višje sta bila le Grega Žemlja, ki je bil leta 2013 43. igralec na svetu, ter Blaž Kavčič na 68. mestu (2012).

Blaž Rola
Blaž Rola FOTO: Miro Majcen
Na vrhu ni prišlo do sprememb. Srb Novak Đoković je izgubil nekaj malega točk, ker so se mu odbile iz lanskega Davisovega pokala, iz istega naslova pa jih je nekaj pridobil Švicar Roger Federer. Med prvimi dvajsetimi igralci je na račun Davisovega pokala napredoval le Francoz Gael Monfils (18.).

Tadeja Majerič FOTO: Damjan Žibert

Na lestvici WTA na vrhu ni prišlo do sprememb, saj je sezona za najboljše igralke že končana, nekaj sprememb pa je med igralkami, ki še nastopajo na manjših turnirjih. Od Slovenk je Polona Hercog na 96. mestu, na drugo mesto med Slovenkami se je znova prebila Tadeja Majerič - 218., Nastja Kolar pa je izgubila 56 mest in zdrsnila na 237. mesto.