Ava Schollmayer zrušila 15 let star rekord Metke Sparavec

Ljubljana, 09. 06. 2014 10.40 |

Plavalka ljubljanske Ribe Ave Schollmayer je na mednarodnem prvenstvu Kranja dosegla nov slovenski rekord na 50 metrov hrbtno. Z izidom 29,15 je Ljubljančanka, še mladinka, za desetinko sekunde popravila rekord Metke Sparavec z EP leta 1999 v Carigradu.

Ava Schollmayer
Ava Schollmayer FOTO: OŠ Poljane

Ava Schollmayer je že v kvalifikacijah z 29,96 dosegla nov mladinski rekord, popoldan pa je bila še 81 stotink sekunde hitrejša. Rekord Metke Sparavec je leta 1999 zadostoval za bronasto medaljo na evropskem prvenstvu, kar je bila prva slovenska ženska medalja v 50-metrskih bazenih sploh. "Tudi zame je bilo to veliko presenečenje. Če že, sem si želela plavati okrog 29,7 ali 29,8. A izšlo se mi je prav vse, dober start, dober prihod v cilj. Izpolnila sem vsa svoja pričakovanja," je povedala mlada plavalka, ki si želi dobro uvrstitev še poleti na mladinskem evropskem prvenstvu. "Mislim, da imam med mladinkami trenutno tretji čas, a ne vem, kakšna točno bo konkurenca, koliko se bodo izidi spreminjali."

Mlada Ljubljančanka je napredek pripisala tudi večjemu obsegu vadbe, saj je v letošnji sezoni začela vaditi dvakrat dnevno.