Baloh svetovni prvak v 24-urnem kronometru

San Diego, 15. 11. 2015 16.04 |

Slovenski ultrakolesar Marko Baloh je v Borrego Springsu v Kaliforniji osvojil naslov svetovnega prvaka v 24-urni vožnji na čas. Oseminštiridesetletni Ljubljančan je v 23:52:18,2 prevozil 502,1 milje.

Marko Baloh je prišel do novega velikega uspeha.
Marko Baloh je prišel do novega velikega uspeha. FOTO: Damjan Žibert

Oseminštiridesetletni Ljubljančan, Marko Baloh, je v 23:52:18,2 prevozil 502,1 milje oziroma 808 kilometrov. Najbolj se mu je približal Danec Peter Sandholt, ki je zaostal nekaj manj kot pet minut in pol, prevozil pa je 496,8 milje.

Dirka v Borregou Springsu je bila tudi zadnja od velikih preizkušenj svetovnega pokala UMCA (Ultra Marathon Cycling Association). Od najboljših na startu ni bilo Švicarja Christopherja Strasserja, trikratnega zmagovalce dirke RAAM, ki se je oktobra poškodoval v prometni nesreči in je trenutno na rehabilitaciji, in zmagovalca pokala v 24-urnem kronometru Britanca Chrisa Hopkinsona, ki je sezono že končal.