Barcelona in Veszprem za naslov v rokometni LP

Köln, 30. 05. 2015 20.55 |

V finalu rokometne lige prvakov bosta igrali španska Barcelona in madžarski Veszprem. V prvem polfinalu zaključnega turnirja v Kölnu je Barcelona s 33:28 premagala Kielce Uroša Zormana, v drugem polfinalu pa je Veszprem Gašperja Marguča z 31:27 ugnal Kiel.

Barcelona je doslej osemkrat osvojila najelitnejše klubsko tekmovanje stare celine, v razprodani dvorani Lanxess Arena so Katalonci že v prvem polčasu pokazali, da bodo vse storili za zmago. V štirih minutah, med 11. in 14. minuto so od 4:4 prišli do 8:4, vmes so se Poljaki vrnili na zaostanek za le en gol (9:10). Kielce so kljub zaostanku nov priključek ulovile na 20:20 v 38. minuti, nato zapravile nekaj priložnosti za vodstvo, kar je Barcelona z zanesljivo igro kaznovala.

Za poljsko ekipo je igral kapetan slovenske rokometne reprezentance Uroš Zorman, ki se med strelce ni vpisal. Uspešnejša sta bila Ivan Čupić, nekdanji igralec velenjskega Gorenja, in Željko Musa, nekdanji član Trima iz Trebnjega in velenjskega Gorenja; prvi je dal tri gole, drugi pa enega. Prvi strelec tekme je bil sicer Barcelonin Nikola Karabatić z osmimi goli, nekdanji slovenski reprezentant in član Celja Pivovarne Laško Sergej Rutenka pa se tako kot Zorman ni vpisal med strelce.

Nikola Karabatić
Nikola Karabatić FOTO: Reuters

V drugem polfinalu v znova razprodani Lanxess Areni se je Barceloni pridružil Veszprem. Nemški prvak je sicer začel dobro in v četrti minuti vodil z 2:0, nakar je Veszprem iz minute v minuto prevzemal pobudo. V 22. minuti je vodil z 9:8, na odmor pa sta ekipi šli poravnani. V drugem delu so Madžari zaigrali bolje, v 36. minuti vodili 18:14, v 50. 27:21, Kiel pa do konca ni več našel moči za priključek. Tako kot Zorman se tudi Marguč ni vpisal med strelce. Najboljši strelec je bil sicer Aron Palmarsson z devetimi goli za Kiel, Momir Ilić je za Veszprem dal enega manj.