Basile močnejši od Gomboca, ki se bo boril za bron

Rio de Janeiro, 07. 08. 2016 17.48 |

T.Š./STA/Ž.L.
0

Slovenski judoist Adrian Gomboc, ki na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru nastopa v kategoriji do 66 kilogramov, je na pragu izvrstne uvrstitve. Uvrstil se je v polfinale, kjer ga je premagal Fabio Basile in sedaj se bo slovenski judoist boril za bronasto medaljo na olimpijskih igrah.

Adrian Gomboc
Adrian Gomboc FOTO: STA

Po zmagah nad Gruzijcem Važo Margvelašvilijem in Zambijcem Matthewsom Punzo je bil slovenski judoist v Riu de Janeiru Adrian Gomboc boljši tudi od Kanadčana Antoina Boucharda ter se uvrstil v polfinale, kjer se bo pomeril z Italijanom Fabiom Basilejem. Gomboc nastopa v kategoriji do 66 kilogramov, trenira pa ga nekdanja izvrstna judoistka Urška Žolnir, ki je osvojila dve olimpijski odličji, zlato leta 2012 in bron leta 2004.

Gomboc je v prvem krogu tekmovanja premagal aktualnega evropskega prvaka Margvelašvilija, v drugem dvoboju na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru je premagal še Punzo. Enaindvajsetletni Prekmurec se je uvrstil med osem najboljših in nato v četrtfinalu premagal še Boucharda.