Budimpešta, 30. 04. 2017 16.24 |

Španec Rafael Nadal je še desetič v karieri slavil na turnirju ATP v Barceloni. Rafa je v finalu z 2:0 v nizih premagal Dominica Thiema in potrdil, da je še vedno nesporni kralj peščene podlage. Ljubljančan z britanskim potnim listom Aljaž Bedene je izgubil v finalu turnirja ATP v Budimpešti z nagradnim skladom 482.060 evrov. Bedeneta, ki je igral v svojem drugem finalu turnirjev ATP, je gladko s 6:3 in 6:1 ugnal prvi nosilec, Francoz Lucas Pouille.

• Vrhunci dvoboja med Lucasom Pouillijem in Aljažem Bedenetom
    02:09
    Vrhunci dvoboja med Lucasom Pouillijem in Aljažem Bedenetom
  • Vrhunci dvoboja Rafael Nadal - Dominic Thiem
    01:55
    Vrhunci dvoboja Rafael Nadal - Dominic Thiem
Rafael Nadal je še desetič v karieri slavil na katalonskem pesku.
Rafael Nadal je še desetič v karieri slavil na katalonskem pesku. FOTO: AP

Španec Rafael je v finalu teniškega turnirja ATP v Barceloni z nagradnim skladom 2,373 milijona dolarjev premagal Avstrijca Dominica Thiema s 6:4 in 6:1 ter s tem slavil deseto turnirsko zmago v katalonski prestolnici, kjer je bil tretji nosilec, Thiem pa četrti. Nadal v Barceloni še nikoli ni izgubil dvoboja za naslov. Nadal je obenem slavil 51. turnirsko zmago na peščenih podlagah in bo skušal deseti naslov osvojiti tudi na prvenstvu Francije naslednji mesec, pred tednom dni pa je prav tako desetič slavil na mastersu v Monte Carlu. Tedaj je s prepričljivo zmago ubranil lanski naslov in postal prvi igralec v moderni dobi tenisa, se pravi v več kot štiridesetih letih, ki je na enem turnirju slavil kar desetkrat. V Barceloni pa je prišel šele do svoje druge lovorike letos, potem ko je v prejšnjih treh mesecih izgubil tri finalne dvoboje - Australian Open, Acapulco, Miami. V preteklih treh medsebojnih srečanjih je Nadal dvakrat premagal Thiema, pred letom dni v Buenos Airesu pa izgubil. Thiem je v polfinalu s 6:2, 3:6 in 6:4 premagal prvega nosilca, Britanca Andyja Murrayja, Nadal pa je bil v drugem polfinalu s 6:3 in 6:4 boljši od Argentinca Horacia Zeballosa.

Barcelona, ATP (2,373 milijona USD):
Rafael Nadal (Špa/3) - Dominic Thiem (Avt/4) 6:4, 6:1.

Aljaž Bedene je izgubil prvič po šestnajstih dvobojih in to prav v finalu ATP turnirja v Budimpešti. FOTO: AP

Lucas Pouille, ki je prekinil niz 16 zaporednih zmag današnjega tekmeca, je za zmago dobil 85.945 evrov, 27-letni Aljaž Bedene, ki se je na glavni turnir prebil skozi kvalifikacije, pa 45.265. Bedene, trenutno 68. igralec na svetu, je pred tem igral en finale na turnirjih ATP (Chennai 2015), z uvrstitvijo v finale Budimpešte pa se mu obeta skok do okoli 50. mesta na lestvici ATP. Najvišje je bil novembra 2015 - 45.

Budimpešta, ATP (482.060 evrov):
Lucas Pouille (Fra/1) - Aljaž Bedene (VBr) 6:3, 6:1.

Nemka Laura Siegemund je zmagovalka teniškega turnirja WTA v Stuttgartu z nagradnim skladom 573.306 evrov. Siegemundova, ki je kot 49. igralka sveta na turnirju nastopila s posebnim povabilom, je v finalu premagala Francozinjo Kristino Mladenović s 6:1, 2:6 in 7:6 (5). Siegemundova, za katero je to največji uspeh kariere, je za zmago prejela 107.036 evrov in športni avtomobil, Francozinja, ki je bila v vlogi favoritinje in ki je na poti do finala izločila tudi povratnico po dopinški kazni Rusinjo Marijo Šarapovo, pa 57.157 evrov.

Stuttgart, WTA (573.306 evrov):
Laura Siegemund (Nem) - Kristina Mladenović (Fra) 6:1, 2:6, 7:6 (5).

Dalila Jakupović
Dalila Jakupović FOTO: Twitter

Slovenska teniška igralka Dalila Jakupović je na teniškem turnirju WTA v Istanbulu z nagradnim skladom 226.750 dolarjev v finalu dvojic skupaj z Ukrajinko Nadjo Kičenok premagala Američanko Nicole Melichar in Belgijko Elise Mertens, ki sta bil četrti nosilki, s 7:6 (6) in 6:2. Jakupovićeva je s tem dosegla največji uspeh med dvojicami. Šestindvajsetletna Dalila Jakupović z Jesenic je trenutno najvišje uvrščena slovenska igralka na svetovni lestvici posameznic; v začetku tedna je bila na 133. mestu. V prvem nizu sta imeli Jakupovićeva in Kičenokova ob začetnem udarcu vodstvo s 6:5 in dve zaključni žogici za zmago v nizu, vendar sta ga nato dobili šele v podaljšani igri. V drugem nizu sta povedli s 4:1 ter imeli servis v šesti igri, ki pa sta ga izgubili, pa takoj nato odvzeli igro pa začetnem udarcu tekmic. Pripadla jima je tudi osma igra in s tem zmaga po uri in 39 minutah dvoboja. Na turnirju WTA v Monterreyu v Mehiki je Jakupovićeva 10. aprila v finalu z Nadjo Kičenok izgubila proti Japonki Nao Hibino in Poljakinji Alicji Rosolski z 2:6 in 6:7, kar je bil njen dotlej največji uspeh med pari.

Istanbul, WTA (226.750 USD):
Dalila Jakupović/Nadja Kičenok (Slo/Ukr) - Nicole Melichar/Elise Mertens (ZDA/Bel/4) 7:6 (6), 6:2.