Beđetijeva druga v Budimpešti

Budimpešta, 14. 02. 2010 19.26 |

Slovenska judoistka Vlora Beđeti je na tekmi svetovnega pokala v Budimpešti osvojila srebrno kolajno v kategoriji do 63 kg.

Celjanka Vlora Beđeti je v velikem finalu premagala Japonka Abe Kane. Uspeh Beđetijeve je na tekmi svetovnega pokala na Dunaju dopolnil Matjaž Ceraj, ki je v kategoriji nad 100 kg osvojil odličje bronastega leska. Beđetijeva je v uvodnem dvoboju najprej premagala Hrvatico Vesno Beljić, nato Brazilko Mariano Silvo, polfinalni obračun pa si je zagotovila po zmagi nad Madžarko Francisko Szabo. V polfinalu je ugnala Japonko Miki Tanako, v borbi za zlato odličje pa je morala priznati premoč še eni tekmovalki iz dežele vzhajajočega sonca - Kanejevi.

Marjan Fabjan je lahko z dosežki njegovih varovancev zadovoljen.
Marjan Fabjan je lahko z dosežki njegovih varovancev zadovoljen. FOTO: Damjan Žibert

Slabše sta se odrezali njeni reprezentančni sotekmovalki v tej kategoriji: Anja Pečnak je v uvodnem nastopu klonila proti Britanki Faith Pitman, medtem ko je Nino Miloševič ugnala Japonka Ikumi Tanimoto. V madžarski prestolnici sta danes nastopili še dve slovenski judositki v kategoriji do 70 kg - Anka Pogačnik in Branka Mirjanič. Za Pogačnikovo je bila v uvodni borbi usodna Tunizijka Houda Miled, za Mirjaničevo pa Ukrajinka Natalija Szmal.