Bertonclju napaki odnesli finale, Klavora 10.

Montpellier, 16. 04. 2015 20.46 |

Sašo Bertoncelj je ostal brez finala na EP v gimnastiki v Montpellierju. V kvalifikacijah je branilec brona z lanskega EP v Sofiji dvakrat padel s konja, prejel oceno 11,666 in tekmovanje končal na 88. mestu. Rok Klavora je bil na parterju dolgo časa v igri za finale, na koncu pa je bil 10.

Sašo Bertoncelj je bil na konju z ročaji slovenski adut za finale in kolajno, saj je na lanskem EP v Sofiji osvojil bron. Pred začetkom je napovedal, da ga kar tako ne bo predal, a je bilo sanj o visoki uvrstitvi konec hitro po začetku sestave. Ko je prvič padel s konja, je nadaljeval vajo, a je bil kmalu spet ob njem. "Ne vem, kaj je bilo narobe, to je najhujše. Vse je bilo v redu, na treningih, na ogrevanju, občutki so bili takšni, kot sem si želel. Enostavno napačen prijem. Marsikomu je to težko razumeti. Ni lahko, ko veš, kaj si sposoben, ko veš, kako si pripravljen, pa tega ne pokažeš. Nimam kaj iskati izgovore," je razložil Bertoncelj. Dobro je delo na parterju opravil Rok Klavora, ki je za vajo prejel oceno 14,933, kar je takrat pomenilo drugo mesto. Do takrat je bil od njega boljši le le Rus David Beljavskij. V zadnji skupini je nastopilo še nekaj kandidatov za finale.

Sašo Bertoncelj
Sašo Bertoncelj FOTO: Aljoša Kravanja

Ko so bili do konca kvalifikacij še trije, je bil Klavora osmi, nato sta ga prehitela še dva in sanj o finalu je bilo konec. Najboljši je bil Hrvat Andrej Korosteljev (15,233). Žiga Šilc (14,033) je z napako pri zadnjem doskoku 44. "Po sestavi sem vedel, da ni bila najboljša. Ko sem videl oceno, sem si rekel, to je pa lepa ocena. V zadnjem turnusu so še dobri tekmovalci. Upam na malo sreče in da se 'poklopi'," je po svoji skupini povedal Klavora. Brez finala je ostal tudi branilec naslova Rus Denis Abljazin, ki je bil 13. Alen Dimic je s težavami na vseh treh orodjih končal daleč od najboljših. Na bradlji je bil 55., na drogu 78., na konju pa 59.

Na bradlji je sicer brez finala ostal prvi favorit Nizozemec Epke Zonderland, aktualni olimpijski, svetovni in evropski prvak, ki je imel v kvalifikacijah preveč težav, končal je kot 23. Klavora je na krogih osvojil še 96. mesto.

Najmlajši član slovenske reprezentance Peter Lampret, debitant na EP, je tekmoval na vseh šestih orodjih. Na krogih, kjer je najboljši, je imel precej težav in z oceno 13,433 končal na 53. mestu. Na parterju je bil 72., na bradlji 65., na drogu 84., na konju 79., za en skok pa preskoku je dobil oceno 13,158, mnogoboj pa je končal na 50. mestu (77,090). Najboljši je bil Ukrajinec Oleg Vernjajev (89,832).