Brajkovič peti v tretji etapi v Koloradu

Aspen, 23. 08. 2012 10.39 |

Slovenski kolesar Jani Brajkovič je v tretji, kraljevski etapi dirke USA Pro Challenge v Koloradu osvojil peto mesto. Na preizkušnji od Gunnisona do Aspna, dolgi 210 kilometrov, je zmagal domačin Tom Danielson, skupno vodstvo pa je prevzel njegov moštveni kolega Christian Vande Velde.

Jani Brajkovič
Jani Brajkovič FOTO: Damjan Žibert

Tom Danielson je etapo prevozil v petih urah, dveh minutah in šestih sekundah. Na sporedu etape sta bila dva kategorizirana klanca. Danielson bi za prevzem vodstva v skupnem seštevku potreboval 13 sekund prednosti, kar pa mu ni uspelo. Italijan Damiano Caruso (Liquigas-Cannondale) je etapo končal na drugem mestu, danski kolesar Jakob Fuglsang (RadioShack-Nissan) pa je bil tretji, oba sta nabrala le dve sekundi zaostanka za zmagovalcem etape Danielsonom. Novi vodilni na dirki Vande Velde je etapo končal kot deveti in z enakim zaostankom kot Tejay van Garderen (BMC) na 12. mestu, ki pa je moral prepustiti vodstvo rojaku. Po novem je drugouvrščeni v skupnem seštevku. Belokranjec Jani Brajkovič, ki se je odlično odrezal in je v cilj prikolesaril pri vrhu glavnine tik za Carusom, v kateri je bilo 26 kolesarjev, z zaostankom dveh sekund za zmagovalcem. Pred Brajkovičem je bil še Američan Gavin Mannion. Brajkovič je v skupnem seštevku dirke osmi z zaostankom 12 sekund za vodilnim Vande Veldejem.