Celje, 03. 10. 2015 18.01 |

M.J./STA/M.F.
7

Slovenski rokometni prvak je doživel drugi poraz v nizu v elitni skupini lige prvakov. Po nesrečnem domačem porazu pred tednom dni proti hrvaškemu Zagrebu je moral priznati premoč še poljskemu podprvaku iz Plocka, ki je predvsem prevladoval v prvem polčasu, na koncu pa je v Zlatorogu osvojil tudi točki.

• Branko Tamše po porazu proti Wisli
    00:50
    Branko Tamše po porazu proti Wisli
  • David Razgor po drugem porazu v Zlatorogu
    00:25
    David Razgor po drugem porazu v Zlatorogu

Slovenski prvaki v prvem polčasu niso bili konkurenčni poljskim podprvakom. Od prve minute so bili v podrejenem položaju, vseskozi so igrali v krču in bili v rezultatskem primanjkljaju. Že po pičlih šestih minutah so si si priigrali zaostanek treh golov (1:4) in domačega trenerja Branka Tamšeta prisilili, da je zahteval minuto odmora. Tudi njegovi napotki niso prinesli napredka v igri domače ekipe, iz minute v minuto je njihov zaostanek strmo naraščal. Celjska ekipa je bila proti poljski obrambi povsem nemočna, vse preveč je bilo izsiljenih strelov iz neizdelanih položajev, ob tem so zapravili še nekaj čistih strelov, nič boljše predstave niso pokazali niti v obrambi. Vse te pomanjkljivosti so izbranci španskega stratega na poljski klopi Manola Cadenasa s pridom izkoristili in si že po vsega 22 minutah igre priigrali sedem golov prednosti (14:7), najvišjo pa tik pred odhodom na veliki odmor (17:9).

Luka Žvižej
Luka Žvižej FOTO: Miro Majcen

Celjska zasedba je v drugi polovici tekme prikazala veliko boljšo predstavo, predvsem bolj srčno, v celoti pa ni bila kos kadrovsko in taktično veliko bolj kompletni Wisli. V 39. minuti je resda prepolovila zaostanek in znižala na 16:19, v nadaljevanju pa je naredila korak naprej in v 46. minuti še bolj zadihala za ovratnik poljski ekipi, saj je po golu Luke Žvižeja znižala na 19:21. Celjani so v sami končnici vseskozi pretili in skušali uprizoriti preobrat, v prelomnih trenutkih pa jim je zmanjkalo moči. V 56. minuti so ponovno zaostali za štiri gole (22:26) in drugič zaporedoma klonili na domačih tleh.

V celjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Žiga Mlakar s šestimi zadetki, Luka Žvižej, David Razgor in Blaž Blagotinšek so dosegli po štiri gole.

RK Celje Pivovarna Laško - Wisla Plock 25:28 (10:17)