Celje, 28. 05. 2015 20.35 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na tretji finalni tekmi finala državnega prvenstva premagali velenjsko Gorenje s 33:30 in po treh zmagah zanesljivo osvojili 19. naslov državnih prvakov.

Igralci iz mesta ob Savinji so po tretji zmagi v finalni seriji proti Velenjčanom osvojili 19. naslov državnih prvakov. Izbranci Branka Tamšeta - zanj je to že četrti zaporedni naslov, pred prihodom v Celje je Velenjčane dvakrat popeljal do prvega mesta - so bili absolutni gospodarji slovenskih rokometnih igrišč, sezono 2014/15 so končali z dvojno lovoriko in brez poraza na domačem prizorišču. Končno tretje mesto je osvojil mariborski Branik po dveh zmagah nad trebanjskim Trimom
Celjani so v finalnih dvobojih veljali za absolutne favorite, nehvaležna vloga pa jim ni bila v preveliko breme. Po dveh zmagah so tudi tretji obračun začeli zanesljivo, poletna in raznovrstna igra jim je hitro prinesla lepo prednost. Za gostitelje je bil - predvsem to velja za novopečena reprezentanta Miho Zarabca in Vida Poteka - dodaten motiv navzočnost novega slovenskega selektorja Veselina Vujovića, ki si je skupaj s predsednikom Rokometne zveze Slovenije Franjem Bobincem ogledal današnji dvoboj v Zlatorogu. Gostitelji so si tako že po devetih minutah igre priigrali prednost 8:4 in velenjsko klop prisili na prvo minuto odmora.

Ta je začasno zaustavila nalet domače ekipe, po njej razlika v njihovo korist ni več tako strmo naraščala, v 18. minuti so se jim "ose" približale na dva gola zaostanka (11:9). A nato je znova nastopilo obdobje celjskih rokometašev, le pet minut kasneje so tekmecem ušli na 15:9, lepo zalogo v zadetkih pa zadržali vse do konca prvega polčasa (18:13).

Luka Žvižej in Franjo Bobinac
Luka Žvižej in Franjo Bobinac FOTO: Damjan Žibert

Celjani so porazno začeli drugi polčas, prvi gol so dosegli po šestih minutah in pol, Velenjčani pa so jim medtem približali na dva gola (18:16). V nadaljevanju so vendarle uveljavili svojo moč, predvsem so imeli več energije, ki primanjkuje rokometašem iz Šaleške doline po številnih zahtevnih tekmah v tem mesecu na domačem in mednarodnem prizorišču. Gostitelji so v 46. minuti povišali na 25:19 in tekmo brez stresnih trenutkov pripeljali do srečnega konca.

"Izjemno vesel in zadovoljen sem za fante, ki so zdržali do konca. Na nasprotni strani smo imeli izjemno dobrega tekmeca, ki je že drugo leto skupaj in je v primerjavi z minulo sezono še nadgradil svoj igralski kader. Velenjčane sem pred začetkom sezone štel za favorite, saj smo mi dodobra prevetrili svojo zasedbo, v njej je bilo veliko igralcev brez izkušenj. A najbolj pomembno je, da smo verjeli v lastne sposobnosti in vseskozi delali pravilno, za kar gre velika zasluga tudi mojim sodelavcem v klubu," je bil po tekmi zadovoljen trener Celjanov Tamše.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Miha Zarabec z osmimi in Ivan Slišković s sedmimi goli, v velenjski pa sta Staš Skube in Mario Šoštarič dosegla po šest golov.

Celje Pivovarna Laško - Gorenje Velenje 33:30 (18:13)
Zarabec 8, Slišković 7; Skube in Šoštarič po 6.