Celjani premagali Vojvodino in skočili na četrto mesto

Novi Sad, 21. 11. 2017 19.55 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so hitro pozabili boleč in kontroverzen poraz v elitni Ligi prvakov proti Kielu. V osmem krogu regionalne lige Seha so namreč v gosteh premagali Vojvodino in s četrto zmago v sezoni skočili na četrto mesto lestvice. Končni izid je bil 31:26.

Celjani so zmagali četrtič v letošnji sezoni lige Seha.
Celjani so zmagali četrtič v letošnji sezoni lige Seha. FOTO: Damjan Žibert

Celjani so slabih 48 ur po tekmi lige prvakov s Kielom gostovali v Novem Sadu pri zadnjeuvrščeni Vojvodini. Tej so zadali še sedmi poraz, tako da domači ostajajo na dnu lestvice, medtem ko so Celjani prišli do četrte zmage, s katero so utrdili svoj položaj v sredini lestvice. Celjani so tekmo odigrali s 14 igralci, saj so doma ostali poškodovani Luka Mitrović, Žiga Mlakar, Urban Lesjak in Jaka Malus, na igrišče pa se je vrnil Borut Mačkovšek, ki je igral bolj ali manj le v obrambi.

To se je nekoliko poznalo v igri gostov, ki so sicer hitro povedli z 10:5, zatem pa naredili nekaj napak, kar je domače obdržalo v igri. Toda do polčasa so Celjani spet povedli za pet zadetkov. V drugem polčasu so celjski igralci ves čas nadzirali potek srečanja, čeprav igra ni bila na želeni ravni, pa so brez težav pripeljali tekmo do zanje srečnega konca. Pri domačih je bil s šestimi zadetki najboljši Miloš Grozdanić, pri gostih pa jih je prav toliko dosegel David Razgor. V 9. krogu bodo Celjani 6. decembra gostili Metalurg.

Vojvodina - Celje PL 26:31 (10:15)

Vojvodina: Jandrić, Milić 1, Čagalj, Ostojić, Jelić, Nadoveza 1, Jovanović 2, Vučković 4, Ratković, Trifković 5, Stanković 3, Nikolić, Bojanić 4, Grozdanić 6 (2), Radović, Jeremić.

Celje Pivovarna Laško: Panjtar, Dobaj, Vujović 5 (1), Jurečič 4 (1), Razgor 6, Suholežnik 1, Marguč 1, Grošelj 3, Kodrin 5, Makuc 1, Anić, Dujšebajev 2, Mačkovšek 1, Bećiri 2.