Celjani še do tretje zaporedne zmage: V ligi SEHA tokrat padel Izviđač

Mostar, 14. 09. 2016 18.55 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v regionalni ligi Seha v gosteh premagali Izviđač iz Ljubuškega z 32:31. Celjani so po uvodnem porazu proti Vezspremu, dosegli še tretjo zaporedno zmago v krstni sezoni v regionalni ligi SEHA.

Varovanci Branka Tamšeta so prišli do težko prigarane tretje zmage v regionalni ligi SEHA. FOTO: SEHA

Oslabljeni Celjani - manjkali so Luka Žvižej, Ivan Gajić in Kristijan Bećiri - so v Hercegovini prikazali zelo spremenljivo predstavo in porabili veliko energije za zmago v izdihljajih tekme. V prvi polovici tekme so si najvišji zaostanek priigrali v 14. minuti (3:6), a so gostitelje že šest minut kasneje ujeli (9:9). Bolj kritično je bilo v drugi polovici tekme. V 42. minuti je kazalo že na poraz slovenskih prvakov, ki pa so v nadaljevanju vendarle strnili svoje vrste in naredili delni izid 5:0. V 49. minuti so tako izenačili na 25:25, šest minut kasneje pa po zadetku Blaža Janca povišali na 29:28.

V kaotični in dramatični končnici je trener Celjanov Branko Tamše dobrih trideset sekund pred zadnjim zvokom sirene zahteval minuto odmora, po prekršku nad Vidom Potekom iztržili sedemmetrovko, zmagoviti gol pa je zabil Gal Marguč. V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Janc z devetimi goli, Miha Zarabec jih je dodal sedem, vratar Urban Lesjak pa je zbral 12 obramb.

Izviđač - Celje Pivovarna Laško 31:32 (15:14)