Celjani sezono začeli, kjer so jo končali

Portorož, 29. 08. 2015 22.25 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so letošnji zmagovalci slovenskega superpokala, potem ko so v današnji tekmi v Portorožu premagali velenjsko Gorenje z 29:27 (15:11).

Aktualni državni in pokalni prvaki iz Celja so v svoje vitrine pospravili prvo lovoriko v sezoni 2015/16. Na portoroški tekmi pod zvezdami v ŠRC Marina so v lepem vzdušju in pred 1500 gledalci po pravem trilerju na kolena položili najhujše tekmece iz Velenja in pokazali odločenost po ubranitvi svojega položaja na domačem prizorišču.

Zasedba iz mesta ob Savinji se je na lanski premierni superpokalni tekmi na odprtem v priljubljenem slovenskem obmorskem letovišču dobesedno poigrala z zasedbo iz Ivančne Gorice, na letošnjem pa je morala pokazati veliko več znanja.

Branko Tamše in Miha Zarabec.
Branko Tamše in Miha Zarabec. FOTO: Damjan Žibert

Izbranci velenjskega stratega na celjski klopi Branka Tamšeta so začeli odločno in že v zgodnjem obdobju tekme povedli s 4:1. Velenjčani so bili vseskozi v rezultatskem primanjkljaju, največ za pet golov (8:13, 9:14 in 10:15), na velik odmor pa so odšli z zaostankom štirih golov (11:15). 'Ose' so odločno odprle drugo polovico tekmo, zelo hitro so prepolovile zaostanek (14:16) in pokazale veliko več srčnosti na igrišču. V 44. minuti so se Celjanom približali na gol zaostanka (20:21), sedem minut kasneje pa po zadetku Senjamina Burića izenačili na 23:23.

A 'ose' se s tem niso zadovoljile, v 52. minuti so po golu Nejca Cehteta prvič na tekmi povedle s 24:23, tri minute kasneje pa je isti igralec povišal na 26:24, a so Celjani hitro izenačili na 26:26. V pravi srhljivki se je tehtnica zmage nagibala na eno in drugo stran, kanček več preudarnosti pa je bilo na strani celjskih rokometašev.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Babarskas Povilas s sedmimi in Miha Zarabec s šestimi goli, v velenjski pa Staš Skube in Mario Šoštarič s po šestimi zadetki.