Celjani v Golovcu po črnih minutah drugega polčasa izgubili proti skopskemu Vardarju

Celje, 17. 09. 2016 19.36 |

T.Š./STA
1

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 5. krogu reionalne lige Seha na domačem igrišču izgubili proti makedonskemu Vardarju iz Skopja z 29:40. Najboljša strelca Celja sta bila Luka Žvižej z osmimi in Žiga Mlakar s sedmimi goli.

Celjski rokometaši so se po treh zaporednih uspešnih gostovanjih spet vrnili v domači Zlatorog, tudi v drugi tekmi pred svojimi navijači pa so ostali praznih rok. Po porazu z Veszpremom so klonili še proti Vardarju iz Skopja, vrata do dveh točk pa so si zaprli že po črnih minutah v drugi polovici prvega polčasa, ko so zvezdniški Makedonci od med 14. in 22. minuti prišli od 9:8 do 15:8.

Varovanci Branka Tamšeta, ki je znova lahko računal na Ivana Gajića, Luko Žvižeja in Kristiana Bećirija, vsi so ozdraveli, so pogumno začeli. Do 12. minute so se namreč enakovredno borili z Vardarjem, ki pa je v 14. minuti prvič na tekmi povedel za dva gola (9:7). Nato pa so sledile črne minute, ko so domačini delali vse preveč napak tako v obrambi kot napadu, Makedonci pa so vse skupaj s pridom izkoriščali in polnili celjski gol. Z delnim izidom 6:0 med 14. in 22. minuto so si priigrali lepo prednost, ki so jo do izteka prvega polčasa brez večjih težav zadržali.

Po štirih minutah drugega polčasa je Vardar vodil že s 23:14. Nato se je gostom nekoliko le ustavilo, Celjani pa so z nekaj dobrimi napadi v 45. minuti znižali na 23:28. Vendar je bilo sanj o morebitnem preobratu hitro konec, ko so Makedonci vrnili s tremi zaporednimi goli. V 52. minuti je Rogerio Moraes Fereirra zadel za 35:25, Arpad Šterbik je nekaj trenutkov kasneje dodal svojo 13 obrambo - na koncu se je ustavil pri 15 - in edino vprašanje je še bilo, s kakšno razliko bo Vardar slavil.

Prva strelca tekme sta bila Žvižej in Dibirov, oba sta zadela osemkrat iz osmih poskusov. Žiga Mlakar je dal en gol manj.

Celje Pivovarna Laško - Vardar Skopje 29:40 (13:20)