Celjani z zmago na derbiju napovedali ogorčen boj za naslov prvaka

Celje, 19. 04. 2014 17.48 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na derbiju petega kroga skupine za prvaka z 31:26 ugnali Gorenje iz Velenja. Varovanci Branka Tamšeta so se s tem vodilnim Velenjčanom na prvenstveni razpredelnici približali na zgolj dve točki zaostanka.

Gašper Marguč je k zmagi Celja prispeval sedem golov.
Gašper Marguč je k zmagi Celja prispeval sedem golov. FOTO: Damjan Žibert

Derbi slovenskih udeležencev lige prvakov v Celju je vnovič popolnoma odprl slovensko prvenstvo. Celjani ostajajo 100-odstotni v drugem delu tekmovanja, z zmago pa so se Velenjčanom spet približali na dve točki in si zagotovili položaj, ko lahko sami odločajo o svoji usodi, saj bodo v zadnjem krogu prvenstva gostovali prav v velenjski Rdeči dvorani.

Junaka štajerskega derbija, ki je pokazal, da ima rokomet izredno številčne navijače, sta domača vratarja Urban Lesjak in Matevž Skok. Medtem ko Celjani v prvem delu niso nadgradili Lesjakovih obramb, jim je to uspelo v začetku drugega dela ob odličnem Skoku. V uvodnih desetih minutah je ta zaklenil svoj gol, ubranil tudi tri sedemmetrovke in gostitelji so prednost 16:14 spremenili v neulovljivo vodstvo 23:14. Skok je nadaljeval v svojem ritmu in samo v drugem delu zbral 11 obramb.

V končnici tekme so se Velenjčani, pri katerih se je v zaključku prav tako "razbranil" Elmir Taletović, po zaslugi Jerneja Papeža in Marka Dujmovića, ki sta dosegla po sedem golov, prišli na 26:21 in celo na 29:25, a jim je za preobrat zmanjkalo časa. V prvem delu, začetni met na tekmi je izvedel biatlonec Jakov Fak, je bil izid izenačen do šeste minute (3:3). V nadaljevanju pa so Celjani vseskozi vodili, nekajkrat za tri gole, a gostom vselej dopustili, da so razliko znižali.

Celje Pivovarna Laško - Gorenje 31:26 (16:14)
Marguč 7, Žvižej 5; Dujmović in Papež po 7.