Celjani z zmago nad beloruskimi prvaki blizu zaključnemu turnirju lige Seha

Celje, 04. 02. 2017 19.42 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 15. krogu lige Seha premagali beloruski Meškov iz Bresta z 29:27 (16:12). Z novo zmago so Celjani naredili velik korak k uvrstitvi na spomladanski zaključni turnir.

Janc je dosegel kar sedem zadetkov.
Janc je dosegel kar sedem zadetkov. FOTO: SEHA

Jesenska obračuna slovenskih in beloruskih prvakov v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju na stari celini sta se končala brez zmagovalcev. V današnjem obračunu v ligi Seha so slavili Celjani, ki so se tekmecem oddolžili za poraz na prvem medsebojnem dvoboju v tem tekmovanju, z novo zmago pa naredili velik korak k uvrstitvi na spomladanski zaključni turnir. Celjska zasedba se je z deseto zmago prebila na tretje mesto, pred njo sta makedonski Vardar iz Skopja in madžarski Veszprem, za njo pa hrvaški Zagreb in Meškov.

Celjani so na najboljši možni način odprli tekmo in uvodoma vodili za dva gola. Vratar Urban Lesjak je takoj nakazal, da bo to njegov večer, že v uvodnih minutah je nanizal nekaj bravuroznih obramb, do konca polčasa jih je zbral kar deset, na koncu dvoboja pa 19. Sredi prvega polčasa se je gostiteljem malce ustavilo, v 17. minuti so zaostali za dva gola (7:9), a nato v nadaljevanju zaigrali veliko bolj odločno, najvišjo prednost pa so si priigrali tik pred koncem polčasa, ko so dvakrat povedli za štiri gole (15:11 in 16:12). Gostitelji so sijajno odprli drugi polčas in si v 39. minuti priigrali šest golov prednosti (20:14), lepo zalogo v zadetkih pa brez stresnih trenutkov ubranili do konca dvoboja. V zmagoviti ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Blaž Janc s sedmimi in Luka Žvižej s šestimi goli.