Celje, 23. 05. 2015 15.03 |

M.J./STA/M.F.
11

Dvorana Zlatorog v Celju je gostila prvo finalno tekmo v končnici 1. NLB Leasing lige. Prvo tekmo so zanesljivo dobili gostitelji s 35:25. Naslova državnega prvaka se bo veselila ekipa, ki bo dosegla tri zmage. Celjani naskakujejo 19., Velenjčani pa četrti naslov državnih prvakov.

Branko Tamše in Miha Zarabec
Branko Tamše in Miha Zarabec FOTO: Damjan Žibert

Celjski rokometaši so upravičili vlogo papirnatih favoritov in na prvi tekmi finalne serije končnice državnega prvenstva zanesljivo premagali najhujše domače tekmece iz Velenja. Rokometni privrženci ne pomnijo, kdaj so nazadnje videli tako neenakovreden dvoboj dveh najboljših ekip na Slovenskem, celjska zasedba se je namreč v svojem hramu dobesedno poigrala z velenjsko, ki ji ni bila kos v nobenem elementu igre. Izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta so silovito začeli dvoboj, že po pičlih štirih minutah so povedli s 4:1, velenjska klop pa je nemudoma zahtevala minuto odmora. A napotki Gregorja Cvijića niso obrodili sadov, njegovi varovanci so bili vseskozi v podrejenem položaju in po 13 minutah igre zaostali za pet golov (8:3), tri minute kasneje pa za šest (10:4). Gostitelji so bili vseskozi korak ali dva pred Velenjčani, najvišjo prednost v prvi polovici tekme pa so si priigrali tik pred odhodom na veliki odmor, ko se je na semaforju zasvetil izid 19:10.

Mario Šoštarič je bil prvi strelec gostov iz Velenja.
Mario Šoštarič je bil prvi strelec gostov iz Velenja. FOTO: Damjan Žibert

Domači rokometaši so tako že po prvem polčasu razrešili vse dvome o zmagi, tako da so v drugi polovici tekme lahko nekoliko znižali frekvenco svojih obratov, svoje misli pa usmerili na naslednjo tekmo, ki bo v torek v Velenju.