Davisov pokal: Hrvati in Francozi izenačeno, Del Potro boljši od Murrayja

Zadar, 16. 09. 2016 20.07 |

V svetovni skupini Davisovega pokala sta na sporedu polfinala. V Zadru je rezultat med Hrvaško in Francijo po prvem dnevu izenačen na 1:1, v Glasgowu pa je prvi dvoboj med Andyjem Murrayjem in Juan Martinom Del Potrom, trajal kar pet ur in sedem minut. V vodstvu je prešla Argentina.

Marin Čilić
Marin Čilić FOTO: AP

Juan Martin Del Potro se je Andyju Murrayju pred njegovimi navijači v Glasgowu oddolžil za poraz v Braziliji. Zmagal je s 3:2 v nizih, potem ko je imel Murray že vodstvo z 2:1. Četrti niz je skoraj dva metra visoki Argentinec dobil s 6:3, odločilnega pa 6:4. Čeprav je dvoboj trajal več kot pet ur, Del Potro in Andy Murray nista prišla blizu najdaljšim obračunom v Davisovem pokalu. Rekord v tem tekmovanju držita dvojici Tomaš Berdych/Lukaš Rosol in Stan Wawrinka/Marco Chiudinelli, ki sta 2013 igrali 7 ur in dve minuti, na splošno pa Američan John Isner in Francoz Nicolas Mahut, ki sta v Wimbledonu 2010 zabavala gledalce celih enajst ur in pet minut.

V Zadru sta prvorangirana igralca upravičila vlogi favoritov; Richard Gasquet je s 3:0 premagal Borno Čorića, Marin Čilić pa je bil boljši od Lucasa Pouillea s 6:1, 7:6, 2:6 in 6:2.