Denić odgovoril skeptikom, z Mariborom zmagal v Velenju

Velenje, 09. 05. 2015 17.52 |

Rokometaši mariborskega Branika so v prvem polfinalnem obračunu državnega prvenstva z 29:28 premagali velenjsko Gorenje in imajo pred povratnim obračunom v Taboru priložnost, da si zagotovijo nastop v finalu državnega prvenstva.

Rokometaši mariborskega Branika v polfinalnem obračunu z velenjskim Gorenjem ne veljajo za papirnate favorite, a tokrat so v Rdečo dvorano prišli odločeni premagati udeležence zaključnega turnirja najboljše četverice pokala Evropske rokometne zveze. Izbranci nekdanjega slovenskega selektorja Borisa Denića se niso predajali niti za trenutek. Niti potem, ko so imeli gostitelji že 5 golov prednosti in je bila njihova naloga le še mirno pripeljati obračun h koncu.

Boris Denić je svoje izbrance popeljal do zmage.
Boris Denić je svoje izbrance popeljal do zmage. FOTO: RK Maribor Branik

A to jim ni uspelo. Ob številnih izključitvah v zadnjih 10 minutah dvoboja so vijoličasti nižali razliko, ujeli tekmeca, slabih 30 sekund pred iztekom igralnega časa pa je Tine Poklar zabil za 29:28. Ose so imele tako zadnji napad na dvoboju, ga odigrale izjemno slabo, strel po izteku igralnega časa pa je Mario Šoštarič poslal čez gol in slavje v mariborskih vrstah se je lahko začelo.

Denićevi izbranci imajo tako na naslednjem dvoboju priložnost, da si v primeru zmage nad Velenjčani, zagotovijo nastop v velikem finalu državnega prvenstva.

Gorenje Velenje - Maribor Branik 28:29 (13:15)