London, 15. 11. 2014 16.44 |

Srb Đoković je v polfinalu zaključnega ATP turnirja sezone v Londonu z 2:1 premagal Japonca Nišikorija. Prvi nosilec je sicer izgubil en niz, a se je zanesljivo prebil v nedeljski finale in čaka na tekmeca. To bo Federer, ki je v podaljšani igri tretjega niza ugnal rojaka Wawrinko.

Številka 1 svetovnega tenisa Novak Đoković je izvrstno začel polfinalni dvoboj na zaključnem turnirju v Londonu. Tekmec Kei Nišikori, četrti nosilec, je dobil le eno igro, nato pa je v drugem nizu prišlo do preobrata. Japonec ga je dobil s 6:3, a je nato srbski igralec v tretjem nizu znova postavil stvari na svoje mesto (6:0). Za zmago je potreboval uro in 27 minut. V drugem polfinalu sta se pomerila Švicarja Roger Federer in Stan Wawrinka. Ta polfinale je bil veliko bolj zanimiv, zmagovalca pa je odločila šele podaljšana igra v tretjem nizu. Wawrinka je dobil prvi niz, drugi je pripadel Federerju, v tretjem pa je imel Wawrinka štirikrat zaključno žogo za zmago, a se je  drugi nosilec Federer izvlekel iz težav in dobil podaljšano igro za končnih 7:6. Ta dvoboj je trajal dve uri in 50 minut, samo tretji niz kar uro in 18 minut.