Đoković nadaljuje s fantastično serijo zmag

Indiana Wells, 21. 03. 2011 08.43 |

Tretji nosilec teniškega mastersa ATP v Indian Wellsu Srb Novak Đoković še naprej niza zmage.

Novak Đoković
Novak Đoković FOTO: Reuters

Potem ko je Novak Đoković v polfinalu izločil drugega igralca sveta Švicarja Rogerja Federerja, je v finalu po dveh urah in 25 minutah igre s 4:6, 6:3 in 6:2 premagal še številko 1 Španca Rafaela Nadala ter tako letos še naprej ostaja neporažen. Đoković je letos vknjižil že 18. zaporedno zmago in tretjo turnirsko, vključno s slavjem na odprtem prvenstvu Avstralije in v Dubaju minuli mesec. To je že njegova 21. turnirska zmaga v karieri. "Želim čestitati Nadalu za sijajno borbo. A nekdo je moral izgubiti. Sam sem zelo zadovoljen z vsem, kar mi je uspelo v začetku sezone. Vedno z zadovoljstvom igram proti Nadalu, saj je zame najboljši igralec vseh časov in obenem moj dober prijatelj," je po dvoboju dejal 23-letni Srb. S to zmago se bo na današnji najnovejši lestvici ATP povzpel na drugo mesto in Rogerja Federerja zrinil na tretje. Nadal, zmagovalec Indian Wellsa v letih 2007 in 2009, je moral prvič v velikem finalu priznati premoč srbskemu tekmecu.