V finalu Wimbledona Đoković proti Federerju

London, 04. 07. 2014 17.13 |

T.V./T.Š./STA
20

Srb Novak Đoković je prvi finalist teniškega turnirja za grand slam v Wimbledoni. Prvi nosilec je s 3:1 v nizih premagal Bolgara Grigorja Dimitrova. V velikem finalu se bo pomeril z Rogerjem Federerjem, ki je s 3:0 v nizih nadigral Miloša Raonića.

Novak Đoković se je z Grigorjem Dimitrovim mučil dobre tri ure.
Novak Đoković se je z Grigorjem Dimitrovim mučil dobre tri ure. FOTO: Reuters

Novak Đoković je dvoboj z Grigorjem Dimitrovim, ki je v četrtfinalu senzacionalno izločil domačega aduta Andyja Murrayja, začel odlično. Po zgolj 27 minutah igre je dobil prvi niz (6:4), v drugem pa povedel s 3:1. Nato je sledil nerazumljiv padec, kar je tekmec s pridom izkoristil. Bolgar, ki ga je na tribunah spodbujala tudi spremljevalka Marija Šarapova, je dobil kar pet iger zapored in izid izenačil. V tretjem nizu sta oba igralca uspešno branila svoj začetni udarec, zato je o zmagovalcu odločala podaljšana igra. Več znanja in zbranosti je pokazal Đoković ter povedel z 2:1 v nizih. V četrtem nizu se je Dimitrov takoj znašel v zaostanku, a je srbskemu igralcu hitro vrnil 'uslugo' z odvzemom servisa in pri izidu 5:4 prišel do prve žogice za izenačenje v nizih na 2:2. Đokoviću se je uspelo ubraniti in izsiliti podaljšano igro, v kateri pa je Dimitrov povedel že s 6:3. Tudi tokrat je bil prvi nosilec dovolj zbran, ubranil je tri 'set' žogice nasprotnika, pri izidu 8:7 pa je izkoristil svoji drugo zaključno žogico za zmago in se tretjič v karieri uvrstil v veliki finale turnirja na sveti travi.

Roger Federer je bil v drugem polfinalu gladko, s trikrat 6:4 boljši od Kanadčana Miloša Raonića. V nedeljo bo Švicar zaigral v devetem finalu Wimbledona, tokrat je že devetič ugnal kanadskega igralca. Z današnjo zmago se bo na lestvici prebil na tretje mesto, pred rojaka Stanislasa Wawrinko. "Zelo sem vesel, da sem spet v finalu," je po dvoboju dejal Federer, ki je proti Raonicu uperil 32 vinerjev in naredil le 11 neizsiljenih napak. "Imam skoraj popoln izkupiček do finala, odigral sem nekaj lepih partij že prvi teden turnirja, sploh potem, ko sem lani tukaj igral slabše. Zdaj se nadvse veselim novega dvoboja z Novakom," je dejal Federer, ki ima izkupiček zmag proti srbskemu igralcu 18:16, v tej sezoni pa 2:1. "Zmeraj imava dobre dvoboje. Verjamem, da bo tako tudi tokrat. Zmaga v Wimbledonu bi mi veliko pomenila, vem, da pred mano ni več veliko let tenisa," je še dejal Federer.